صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 


یار مهربان

انشا طنز : کتاب، دوست خوب من!

افسانه بختیاری نژاد :

با نام و یاد خدا قلم را بر صفحه ی کاغذ میگذارم و چون هیچ چیزی بر مردم کشورم پنهان نیست می نویسم واضح و مبرهن است که کتاب دوست خیلی خیلی خوبی است.

کتاب یار مهربان است. آنقدر مهربان که آبجی سمر به پای آن مانده و به هیچ یک از یارهای مهربان دیگر جواب مثبت نداده است و می گوید این یارهای مهربان، حتی اگر خیلی خیلی هم مهربان باشند خط کوچیکه ی یار بی زبان نمی شوند.

کتاب دوستی دانا و خوش بیان است. آنقدر که داداش سینا همه ی تقلب های امتحانی دانشگاهش را از روی آن می بیند. داداش سینا میگوید با اینکه دوستان خوب و خرخوان زیاد دارد، نمی تواند ریسک کند و خوش بیانی کتاب دانا را به دوستان بد بیان نادانش ترجیح دهد.

کتاب با آنکه بی زبان است پندهای فراوانی به ما می دهد. مثلاً همین دیروز مامان مهین کتابی را از کتابخانه ی آبجی سمر برداشت، صفحه ای از آن را آورد و به بابا مجید پند داد و گفتدیدی؟ عندالمطالبه است. عندالمطالبه!
من نمی دانم عند المطالبه کیست؟ ولی هر کی هست خدا خیرش دهد چون به بابا مجید پند می دهد و بابا مجید خیلی خیلی از او حساب می برد و زود مهربان می شود.

.

کتاب سود فراوانی دارد. چون هر وقت ما هوس چیپس و پفک می کنیم پول های تا نخورده ی آبجی سمر را از لای کتاب های جلد سرمه ای اش بر می داریم و از کریم آقا خرید میکنیم. کریم آقا هم به ما آفرین می گوید. چرا که پول هایمان را تمیز نگه داشته ایم.

کتاب دوست هنرمندی است. چون کتابخانه ی آبجی سمر ما را خیلی خیلی زیبا کرده است. مخصوصاً کتاب های هفت جلدی صورتی جدیدش، که به صورت “s” چیده شده و کسی حق نزدیک شدن به آن ها را ندارد. چون دکوراسیون کتابخانه اش به هم می خورد.

در آخر ما از این انشا نتیجه می گیریم که کتاب خیلی خیلی مهربان است حتی اگر باعث کشته شدن پشه ها شود.

این بود انشای من
منتشر شده در نشریه خانه ی خوبان

تاریخ ثبت خبر: 1398/09/11 / تعداد نمایش خبر: 170 / شماره خبر: ٦٨١٤٥

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج