صفحه اصلي > صفحات > آرشیو اخبار > آرشیو اخبار و اطلاعیه ها 
 


نشست ماهانه فارغ التحصیلان برادر

نشست ماهانه فارغ التحصیلان برادر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز مشهد روز چهارشنبه 25 مرداد 1396 برگزار شد. در این نشست که دومین جلسه با حضور استاد مهندس پرسا محسوب می‌شد ایشان به ادامه بحث درباره ضرورت ایجاد جمع و کار جمعی پرداختند. ایشان ضمن اشاره به اینکه محوریت جمع ها باید امر حق و نعمت اطاعت از خداوند باشد افزودند: در جمع ها درگیری و چالش وجود دارد ولی از این چالش ها باید خیر بیرون یباید. چیزی که مهم است نحوه ی مواجهه ی ما با چالش هاست؛ نه اینکه از چالش بترسیم.

مهندس پرسا در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بازگشت به ریشه اشاره کردند و گفتند: ریشه ی اینکه در حرکت دچار خستگی می شویم و انگیزه نداریم در این است که خودمان را درخت تعریف نکرده ایم. وقتی انگیزه ته می‌کشد باید به ریشه برگشت، منبع شناخت و اعتقادات ما. باید ریشه ها را تقویت کرد. ریشه باعث رشد است و به انسان آمادگی تحمل بار سنگین را می‌دهد.

ایشان در بخش پایانی مباحث خود به این نکته اشاره کردند که جمع شدن مؤمنین کنار هم گاهی خودش موضوعیت دارد و نیازی نیست بحث و صحبتی هم در میان باشد. کنار هم قرارگرفتن مؤمنین باعث نشاط دل، ایجاد انگیزه و پختگی و انتقال انرژی می‌شود.


تاریخ ثبت خبر: 1396/05/29 / تعداد نمایش خبر: 1146 / شماره خبر: ٦٦٧٦٤

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج