صفحه اصلي > واحد آموزش > معرفی واحد آموزش 
 

معرفی واحد

واحد آموزش حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان اصلي ترين بخش حوزه دانشجويي مي باشد و عمده وظايف آن پذيرش دين پژوه، برگزاري کلاس ها و ارزشيابي کلاس ها مي باشد.
این واحد در هر دوره 60 واحد درسی را از شاخه های مختلف علوم اسلامی (دروس پایه، کلام، علوم قرآن و تفسیر، فقه، اخلاق، نظام های اجتماعی و ...) به دانشجویان عرضه می نماید و کلاس ها در این مرکز به صورت حضوری در بعد از ظهر روزهای چهارشنبه و صبح و بعد از ظهر پنج شنبه برگزار می گردد. در کنار کلاس ها دانشجو با انجام یک تحقیق در هر نیمسال، با روش تحقیق و مطالعه منابع معتبر علوم اسلامی آشنا می شود. ضمن این که اساتید کلاس ها از میان اساتید حوزوی و دانشگاهی انتخاب می شوند. این واحد کار خود را از برگزاری 10 کلاس آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه سال1380 آغاز نمود و هم اکنون 42 کلاس آموزشی را برای حدود 500 دین پژوه در هفته برگزار می نماید که بیش از 462 کلاس در نیمسال است.
این مرکز از بدو تاسیس در سال 1380 تاکنون چهارده دوره آموزشی خود را با پذیرش حدود 2485 دانشجوی دین پژوه خواهر و برادر از تمامی دانشگاه های سطح مشهد، در رشته های متنوع علوم انسانی، پایه، مهندسی، پزشکی، فنی و... برگزار نموده است که تعداد 552 نفر از آنان با همت و تلاش مضاعف حوزه در قالب 11 جشن فارغ التحصیلی، فارغ التحصیل گردیده اند.